Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w 2022r

28 kwietnia, 2022
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Ożarowice odbędzie się w terminie od 28 czerwca do 02 lipca 2022r.

Odpady należy wystawić przed posesję w miejscu łatwo dostępnym do załadunku do godz. 6.00.
w dniu zbiórki.

Do odpadów wielkogabarytowych należą: meble (stoły, krzesła, szafy, fotele, wersalki itp.), ramy okienne i drzwi (mogą być z szybami), materace, dywany, wykładziny, pierzyny, wózki dziecięce, rowery, zabawki dużych formatów, meble ogrodowe, itp.
Dodatkowo można wystawić max. 4 opony z samochodów osobowych i rowerów na 1 posesję.

Nie będą odbierane następujące odpady: opony od traktorów i tirów, same szyby np. z okien, ubrania, odpady remontowo-budowlane, pokrycia dachowe, styropian, odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, smary, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, itp.), części samochodowe, odpady ogrodowe, itp.

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych w Gminie Ożarowice
                                      28.06.2022r  NIEZDARA, OSSY
                                      29.06.2022r  CELINY, TĄPKOWICE
                                      30.06.2022r  PYRZOWICE
                                      01.07.2022r  ZENDEK
                                      02.07.2022r  OŻAROWICE

Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.