Piątek, 12 kwietnia 2024r. | Imieniny: Juliusza, Luboslawa, Zenona
Pokaż menu

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w 2023r

15 maja, 2023
Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Urząd gminy w Ożarowicach - Toen96 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Ożarowice odbędzie się w terminie od 1 do 10 czerwca 2023r. Odpady należy wystawić przed posesję w miejscu łatwo dostępnym do załadunku do godz. 06:00 w dniu zbiórki.

Do odpadów wielkogabarytowych należą: meble (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele, itp.), elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, pierzyny, poduszki, walizki, torby podróżnicze, lampy i żyrandole bez żarówek), artykuły AGD-RTV, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ramy okienne i drzwi bez szyb, meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych), sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, itp.), wózki i chodziki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, duże odpady plastikowe (doniczki, skrzynki, wiaderka, itp.) Dodatkowo można wystawić max. 8 opony z samochodów osobowych i rowerów na 1 posesję.

Nie będą odbierane następujące odpady: opony od traktorów i tirów, same szyby np. z okien, ubrania, odpady remontowo-budowlane (gruz budowlany, wata szklana, papa, styropian budowlany, itp.), pokrycia dachowe, styropian, odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, smary, rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, itp.), części samochodowe, odpady ogrodowe (gałęzie, liście, trawa, itp.).

                   Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych:
                                      01.06.2023r  NIEZDARA
                                      05.06.2023r  TĄPKOWICE
                                      06.06.2023r  PYRZOWICE
                                      07.06.2023r  ZENDEK
                                      09.06.2023r  OŻAROWICE
                                      10.06.2023r  OSSY, CELINY
Gmina Ożarowice
Ożarowice to gmina wiejska, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina należała terytorialnie do województwa katowickiego. Gmina jest położona na terenie dawnego księstwa siewierskiego. Siedzibą urzędu gminy są Ożarowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).