Sobota, 9 maja 2026r. | Imieniny: Bozydara, Grzegorza, Karoliny
Pokaż menu

100 Pereł Archidiecezji Katowickiej

20 kwietnia, 2026

Przypominamy o jutrzejszym spotkaniu autorskim z dr. Wojciechem Schäfferem, dyrektorem Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. archiwalia, sztuka sakralna i architektura Radzionkowa, Piekar Śląskich i Brzozowic-Kamienia.

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Gwarków 2). 

 




Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).