Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Akcja poboru krwi

27 sierpnia, 2020

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Skarbek” oraz Urząd Miasta Radzionków serdecznie zapraszają do udziału w akcji poboru krwi. Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy na parking przy Urzędzie Miasta w sobotę 5 września, w godzinach 9:00-14:00.

Aby oddać krew, trzeba być zdrowym, mieć 18-65 lat, ważyć co najmniej 50 kg, mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami RP, temp. ciała nie przekracza 37,3 °C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp od siebie 1-1,5 metraW miejscu poboru krwi znajduje się stanowisko do wstępnej kwalifikacji, gdzie Krwiodawca wypełnia wstępną ankietę, dezynfekuje ręce i mierzona jest temperatura (bezdotykowym termometrem). Po wstępnej kwalifikacji Krwiodawca zostaje zarejestrowany i podlega drugiej kwalifikacji (na dotychczasowych zasadach).

Krwiodawcy, którzy w tym dniu oddadzą krew otrzymają w Punkcie Krwiodawstwa paczkę ze słodyczami oraz talon na obiad, ufundowany przez Urząd Miasta Radzionków.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).