Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Akcja poboru krwi

04 grudnia, 2020

Plakat z informacją o akcji poboru krwi 5 grudnia w godz. 9-14, na parkingu Urzędu Miasta Radzionków przy ulicy Męczenników Oświęcimia 42 odbędzie się ostatnia w tym roku akcja poboru krwi. Ze względu na epidemię, wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Krew oddać może osoba, która w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała za granicą, temperatura jej ciała nie przekracza 37,3 °C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, ani nadzorem epidemiologicznym, a także w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Oczekując na oddanie krwi, należy zachować niezbędny odstęp od pozostałych (min. półtora metra).

Na stanowisku wstępnej kwalifikacji, dawcy wypełnią ankietę, zdezynfekują ręce i poddadzą się mierzeniu temperatury. Kiedy wynik będzie w normie, reszta procesu przebiegać będzie na starych zasadach. Każdy, kto odda krew, otrzyma paczkę ze słodyczami oraz talon na obiad, ufundowany przez Urząd Miasta Radzionków.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).