Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Apel Burmistrza Miasta

18 maja, 2020
Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
Zgodnie z kierunkiem działań władz państwowych staramy się stopniowo przywracać funkcjonowanie miejskich jednostek organizacyjnych. W ograniczonym stopniu i przy zachowaniu specjalnych zasad działają już „Centrum Kultury „Karolinka” i Miejska Biblioteka Publiczna. O szczegółach dotyczących dostępności tych placówek możecie Państwo przeczytać na ich stronach internetowych. Od dziś otwarte jest również miasteczko rowerowe przy plantach na Rojcy.

Czynimy także intensywne przygotowania, by od przyszłego poniedziałku (25 maja 2020), w nowym, wzmożonym reżimie sanitarnym, otworzyć przedszkola oraz rozpocząć zajęcia opiekuńcze dla klas I-III w szkołach podstawowych.

Na chwilę obecną, na terenie Radzionkowa, u 31 osób stwierdzono obecność koronawirusa, a łącznie 105 mieszkańców objętych jest kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej lub pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno kupców jak i klientów, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zaleceń służb sanitarnych, planujemy dopuścić na targowisku miejskim handel artykułami przemysłowymi. Decyzje w tej sprawie, dotyczące zasad i dni handlu art. przemysłowymi, zostaną przedstawione jeszcze w tym tygodniu, po konsultacjach dzierżawcy targowiska z handlującymi.

Ponawiając swój cotygodniowy apel o odpowiedzialność za siebie oraz innych, poprzez stosowanie się do wszystkich wytycznych właściwych służb oraz solidaryzując się z wszystkimi chorymi w naszym regionie, życzę Państwu dużo zdrowia.

 

Z wyrazami szacunku
Gabriel Tobor
Burmistrz Miasta
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).