Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Apel Burmistrza Miasta

11 maja, 2020
Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
Już prawie dwa miesiące, wspólnie, zmagamy się z epidemią koronawirusa. Z jednej strony życie powoli wraca do normalności, z drugiej coraz boleśniej odczuwamy skutki pandemii. W minioną sobotę Sanepid, z dużym opóźnieniem, poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa z naszego miasta. Jest nią 81- letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w dniu 29 kwietnia. Z tego miejsca, wszystkim bliskim Zmarłej składam, w imieniu społeczności Radzionkowa, szczere wyrazy współczucia.

Od dziś ponownie dostępna, na określonych zasadach, jest Miejska Biblioteka Publiczna. Szczegóły odnośnie jej funkcjonowania znajdziecie Państwo na stronach internetowych. Również główne miejskie inwestycje realizowane są zgodnie z planem, jednak dla wszystkich polskich samorządów przychodzi bardzo trudny okres. W zeszłym tygodniu otrzymałem informację o wysokości środków, które wpłynęły do miejskiej kasy z tytułu udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych, za kwiecień 2020 roku. Porównując te dane z analogicznym okresem w ubiegłym roku, okazuje się, że radzionkowski samorząd otrzymał ponad 720 tys. złotych mniej. To bardzo duża różnica, która z całą pewnością, w skali roku wielokrotnie się powiększy i ujemnie przełoży na możliwości budżetowe Radzionkowa.

Drodzy Państwo, od kilku dni docierają do nas niepokojące informacje dotyczące nowych zarażeń, głównie u osób związanych z branżą górniczą. Liczę, że właściwe instytucje podejmą rozsądne decyzje odnośnie szybkiej diagnostyki i wdrożenia odpowiednich procedur. Ze swej strony deklaruję, że wynajęty przez Gminę wymazobus, będzie współpracował z sanepidem, celem przyspieszenia wykonania testów na obecność koronawirusa.

Apelując nadal o używanie koniecznych maseczek i przestrzeganie innych zaleceń władz państwowych, wyrażam po raz kolejny wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią oraz dbającym o zaspokajanie naszych podstawowych potrzeb życiowych.
Ponawiam prośbę do osób starszych o powstrzymywanie się od niekoniecznych wyjść na miasto. Tylko w ten sposób możemy uchronić się od większej liczby zarażeń. Życząc Państwu dużo zdrowia i wytrwałości, serdecznie wszystkich pozdrawiam.

 

Z wyrazami szacunku
Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).