Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Apel do mieszkańców

12 maja, 2020
Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa!
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi pracy „wymazobusa”, który pracuje na zlecenie Urzędu Miasta informuję, że realizuje on wymazy wyłącznie od osób wskazanych do badania przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. W chwili obecnej, ze względu na obowiązujące procedury, nie ma innych możliwości zlecenia wymazu. Lekarze przychodni RAD-MED nie mają uprawnień do zlecania badań, mogą jedynie kierować osoby podejrzane o zakażenie do szpitala zakaźnego.

Ponadto informuję, że z informacji uzyskanych w Sanepidzie, wynika, że górnicy i rodziny górników, będą podlegać odrębnej, priorytetowej ścieżce realizowanej przez pracodawcę. Na dzień dzisiejszy Urząd Miasta nie jest informowany o przypadkach zakażeń i kwarantannie w środowisku górniczym. Liczę na to, że podjęte działania przez władze każdej kopalni będą sprawne i szybkie. Sytuacja, o której piszę, istnieje na chwilę obecną. W zależności od podejmowanych działań odpowiednich służb, np. Sanepidu czy Wojewody, może ona ulec zmianie, o czy będziemy na bieżąco informować.

 

Z poważaniem
Gabriel Tobor
Burmistrz Miasta Radzionków
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).