Wtorek, 27 lutego 2024r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

Apel do Mieszkańców

27 kwietnia, 2020
Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
Jak już wcześniej informowaliśmy, w zeszły czwartek podpisałem umowę z prywatną firmą z Zabrza, która pobiera próbki do badań od mieszkańców Radzionkowa, którzy przebywają na kwarantannie w wyniku decyzji administracyjnej. W samą tylko sobotę, specjalistyczna ekipa pobrała 23 wymazy i zawiozła je na badania do stacji Sanepidu. Obecnie na terenie naszego miasta, u 14 osób stwierdzono obecność koronawirusa, 27 osób poddanych jest kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną, a 4 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. Jest też dobra wiadomość. Mamy w Radzionkowie jedną osobę, która pokonała koronawirusa i jest już całkowicie zdrowa.
Mimo, że głównym tematem, wokół którego toczy się nasze życie, jest panująca epidemia, to jako samorząd staramy się także, w miarę możliwości, realizować zadania z zakresu gospodarki komunalnej. Zgodnie z planem przebiegają inwestycje na Hugonie oraz związane z budową Rynku. W zeszłym tygodniu dotarła do Urzędu Miasta informacja, że pozyskaliśmy środki z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Metropolii na remont ul. Gajdasa. Liczę, że już niedługo jakość nawierzchni ulicy, przy której znajduje się ośrodek zdrowia, przedszkole czy centrum tenisowe, będzie bezpieczna i estetyczna. W najbliższy czwartek odbędzie się w Centrum Kultury „Karolinka” sesja Rady Miasta Radzionków. Podczas niej zostaną podjęte istotne dla przedsiębiorców, zmagających się ze skutkami gospodarczymi epidemii, uchwały, między innymi w sprawie przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości oraz dotycząca zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Od kilku dni znane są także terminy matur i egzaminów szkolnych. Zapewniam, że radzionkowskie placówki oświatowe dołożą wszelkich starań, by na terenie naszego miasta, przebiegły one w sposób bezpieczny, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli - egzaminatorów.
Ponawiam swój cotygodniowy apel o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych oraz zachęcam do kreatywnego, zgodnego z obowiązującymi regulacjami prawnymi, zaplanowania zbliżającego się majowego weekendu. Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia i wytrwałości w codziennych zmaganiach z epidemią.

 

Z wyrazami szacunku

Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).