Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Biblioteka ponownie otwarta

11 maja, 2020

Zapraszamy do biblioteki!
Szanowni Czytelnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Radzionkowie wznawia działalność po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Ponowne otwarcie nastąpi dzisiaj (11 maja), jednakże w zdecydowanie ograniczonym zakresie. Biblioteka podjęła działania mające na celu umożliwienie Państwu dostępu do swoich zbiorów.

Zostały przygotowane pomieszczenia biblioteczne do obsługi użytkowników, wdrożono procedury udostępniania zbiorów gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo zarówno bibliotekarzy jak i czytelników, m. in. wyłączeniu ulega możliwość korzystania ze zbiorów udostępnianych na miejscu, wypożyczanie będzie się odbywać tylko za pośrednictwem indywidualnych kont czytelniczych, kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Osoby, które tego nie uczynią będą obsługiwane przez bibliotekarza i wyłącznie za jego pośrednictwem otrzymają wybrane pozycje. Zwrot wypożyczonych książek będzie odbywał się w jednym, wydzielonym do tego celu miejscu, tuż przy wejściu do biblioteki. Biblioteka wstrzymuje naliczanie i egzekwowanie kar z tytułu nieterminowo zwróconych zbiorów od 12.03.2020 r. do odwołania.
Ponadto informujemy, że na terenie MBP będzie mogła przebywać tylko 1 osoba. Przypominamy, że wszyscy użytkownicy biblioteki są zobowiązani do przestrzegania zaleceń higienicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
Więcej informacji na http://biblioteka.radzionkow.pl/

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).