Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Budki lęgowe dla ptaków

18 marca, 2024

Na przełomie lutego i marca zamontowano kilkanaście budek lęgowych dla ptaków. Działania te pozwolą na zwiększenie bazy siedliskowej gatunków chronionych na terenach miejskich. Budki pojawiły się na Plantach, w Parku Marka, w Parku na Danielcu i w zagajniku przy ROD "Lepsze Jutro". Zamontowano kilka rodzajów budek - dla sikor i innych małych ptaków, dla średnich ptaków takich jak szpak, kowalik czy pleszka oraz duże budki dla dzięciołów.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku budki pojawiły się w lasku na "Pićkach", a w parku na Danielcu zamontowano letnie schrony dla nietoperzy i ustawiono zimowe domki dla jeży.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).