Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Chór “Harfa” zaprasza do swojego grona

03 listopada, 2022

HarfaChór powstał w 1919 roku jako jeden z pierwszych na ziemi tarnogórskiej. Pierwszym dyrygentem został Augustyn Tyczka. Najdłużej, bo 42 lata, chórem dyrygował Hubert Goj, a obecnie chór prowadzi dyrygent Barbara Stanisz. „Harfa” jest chórem czterogłosowym. Repertuar jest bardzo zróżnicowany, od piosenek ludowych po pieśni i utwory kompozytorów, takich jak: Mozart, Beethoven, Gomółka, Nowowiejski, Bogumia, Moniuszko i wielu innych.

Chór śpiewa i koncertuje w kościołach z okazji świąt religijnych, uświetnia uroczystości państwowe, czy rodzinne. Koncerty z udziałem Chóru „Harfa” odbywają się w kraju i za granicą. Chór koncertował m.in. w Austrii, Słowacji i Czechach, promując nasz region, a także będąc najlepszym ambasadorem polskiej kultury.

Chórzyści biorą udział w festiwalach, przeglądach śpiewaczych, zjazdach chórów i pielgrzymkach. Śpiewacy Chóru „Harfa” to ludzie z pasją, promujący kulturę śpiewu wielogłosowego nie tylko na terenie naszego powiatu, ale także poza jego granicami. Chór ma na swoim koncie wydaną płytę z szesnastoma kolędami.

W 2019 roku obchodził jubileusz 100-lecia istnienia.

 

Nabór do harfy
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).