Wtorek, 19 stycznia 2021r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Dane statystyczne za 2020 rok

05 stycznia, 2021

Dane statystyczne 2020 rokuPrezentujemy dane statystyczne, dotyczące mieszkańców miasta w 2020 roku

Liczba mieszkańców - 15862

Liczba urodzeń - 143

Liczba zgonów - 218

Liczba zameldowań - 723

Liczba zawartych ślubów cywilnych w USC - 16

Najczęściej nadawane imiona dzieciom - Emilia, Julia, Liliana, Tymon i Igor

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.