Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Diagnoza rynku pracy

15 czerwca, 2020

Pandemia spowodowała dwa kryzysy: zdrowotny i ekonomiczny. Mimo, że wymiar ekonomiczny obejmie znakomitą większość z nas, nie ma rzetelnych danych o skutkach pandemii dla rynku pracy w Polsce. Wystarczy, że opowiesz w tym badaniu, co Ci się przytrafiło - a realizujący to badanie Uniwersytet Warszawski i partnerzy przekują te odpowiedzi na wiarygodną analizę rynku pracy. Potrzeba mniej niż 10 minut Twojego czasu. ANKIETA

Zespół D+ to naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego oraz grup badawczych GRAPE, CASE, IBS oraz CenEA  z wieloletnim doświadczeniem badań w zakresie rynku pracy w Polsce. Podobnie jak w innych krajach dotkniętych pandemią, gdzie urzędy statystyczne po prostu nie mogą realizować badań ankietowych, sytuacja na rynku pracy diagnozowana jest za pomocą analogicznego kwestionariusza internetowego- za jego pośrednictwem udało się zebrać próbę ok. 11.5 tys. osób w wieku 18-65 lat (dla porównania w badaniu ankietowym rynku pracy realizowane przez GUS próba liczy ok. 40 tys. osób). Skrótowe wyniki pierwszej fali wykazują, że faktyczne bezrobocie w Polsce dotknęło w tej chwili ponad 1.5 mln osób i wzrosło niemal trzykrotnie wobec czasu sprzed pandemii. Około 40% osób, które nadal pracują, deklaruje, że ich dochody spadły.

Wyniki kolejnych fal badania będą systematycznie udostępniane na stronie internetowej https://diagnoza.plus
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).