Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Dobre wiadomości dla Radzionkowa

29 grudnia, 2020

Wiadukt na ul. ZejeraPKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na przebudowę linii Śląsk – porty (nr 131) na odcinku Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie. W ramach zadania w Radzionkowie m.in. przebudowane będą wiadukty nad ulicami Kużaja oraz Zejera, powstanie przejście pod torami w rejonie ulicy Anieli Krzywoń. Przebudowane zostaną perony na stacji Radzionków, a także na przystanku Radzionków Rojca. Umowa przewiduje również likwidację przejazdu kolejowego w ciagu ul. św. Wojciecha, jednak w tej kwestii do porozumienia muszą dojść Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach oraz PKP PLK.

Więcej o inwestycji można przeczytać na stronach PKP PLK.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).