Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Dostawa węgla

18 listopada, 2022

16 listopada Gmina Radzionków podpisała umowę z firmą Węglokoks Kraj S.A. z siedzibą w Piekarach Śląskich dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych. W związku z powyższym informujemy, że po zweryfikowaniu złożonych wniosków przez Ośrodek Pomocy Społecznej, mieszkaniec otrzyma z Urzędu Miasta Radzionków informację z nr konta, na które należy wpłacić kwotę za odpowiednią ilość kupowanego węgla (1 tona = 2.000 zł brutto). Po opłaceniu właściwej kwoty i odbiorze faktury mieszkaniec będzie mógł się umówić na odbiór węgla ze składu, który będzie się znajdował w Radzionkowie przy ul. Szybowej (GPSZOK).

Istnieje także możliwość dostarczenia węgla pod wskazany adres na terenie naszego miasta. Koszt jednorazowego transportu węgla (do 1,5 tony załadunku) wynosi 50,00 zł brutto i będzie opłacany na konto Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Przypominamy, że węgiel w preferencyjnej cenie przysługuje:
- gospodarstwom domowym, którym został wypłacony dodatek węglowy;
- gospodarstwom domowym, których wniosek o dodatek węglowy został pozytywnie rozpatrzony przez Ośrodek Pomocy Społecznej;
- gospodarstwom domowym, które złożyły wniosek o wypłatę dodatku węglowego w terminie do 30 listopada b.r. i spełniają warunki wskazane w ustawie o dodatku węglowym;
- gospodarstwom domowym, które wskazały węgiel jako podstawowe źródło ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski o preferencyjny zakup węgla w ilości nie większej niż 1,5 tony w 2022 roku można składać w terminie do 5 grudnia b.r. w Urzędzie Miasta Radzionków (dodatkowe informacje pod nr telefonu: 32 388 71 08 lub 32 388 71 40).

Ponadto przypominamy, że realizacja dostaw będzie uzależniona od ilości węgla, którą otrzyma gmina.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).