Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Dzień bez opakowań foliowych

20 stycznia, 2023

Dzień bez opakowań foliowych23 stycznia obchodzony jest Dzień Bez Opakowań Foliowych. Co roku na świecie zużywa się około 60 milionów ton jednorazowych „siatek”. Każda z nich służy każdemu średnio około 20 minut. Potem staje się odpadem i trafia na wysypiska. Jedna torba rozkłada się 100 a nawet 400 lat i przez cały ten czas uwalnia szkodliwe substancje chemiczne.

Dlatego tak ważne staje się edukowanie społeczeństwa w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji, a także, w następnej kolejności, gospodarowania opakowaniami.

Dużo możemy zrobić, zmieniając swoje nawyki.

• Zabierajmy na zakupy własne wielorazowe torby, jedną nośmy zawsze przy sobie na codzienne zakupy które robimy np. w drodze z pracy.
• Prośmy w sklepie, na targu, by sprzedawcy nie pakowali odruchowo każdej rzeczy w osobną foliówkę.
• Wybierajmy produkty jak najmniej opakowane.
• Drugie śniadanie czy lunch zabierajmy w wielorazowych pudełkach (śniadaniówkach, lunchboxach)
• Zamiast wyrzucać, odkładajmy czyste i niezniszczone foliówki i wykorzystujmy je zamiast korzystać z nowych.

 

Dzień bez opakowań foliowych
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).