Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Dzień z Sherlockiem Holmsem

14 kwietnia, 2023

W czwartek, 13 kwietnia, w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie odbyło się wydarzenie "The Day with Sherlock Holmes". Honorowy patronat nad wydarzeniem organizowanym we współpracy z Uniwersytetem Śląskim objął Burmistrz Miasta Radzionków.

Uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie liceum mieli możliwość spróbowania swoich sił w konkursie wiedzy o Sherlocku oraz w grze drużynowej, w której rozwiązywali zadania egzaminacyjne.

Gościem specjalnym w tym dniu był dr hab. Jacek Mydla z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, który wygłosił wykład na temat twórczości Sir Arthura Conan Doyle’a, skupiając się na wybranym utworze literackim "The Speckled Band" - "Nakrapiana Przepaska". To było kolejne, po dłuższej przewie, spotkanie z Sherlockiem i miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Zapraszamy za rok na kolejne emocje.

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).