Dzień Ziemi 2026 r. – wspólna troska o czystość naszego miasta
W dniach 20-24 kwietnia 2026 r., z okazji obchodów Dnia Ziemi, na terenie całej gminy przeprowadzono akcję "Sprzątanie Świata", zorganizowaną przez Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.
W inicjatywie uczestniczyło 15 placówek w terenu gminy, w tym przedszkola, szkoły, harcerze oraz grupa emerytów.
Łącznie przeszło 1200 osób zaangażowało się w porządkowanie ulic, parków i terenów zielonych. Uczestnicy zostali wyposażeni w worki oraz rękawiczki ochronne.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu zebrano 400 kg odpadów.
Serdecznie dziękujemy wszystkich uczestnikom za aktywny udział i troskę o środowisko naturalne.

Źródło: Urząd Miasta Radzionków