Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

11 września, 2023
gorczyckiOwacją na stojąco zakończył się niedzielny koncert, który odbył się w kościele pw. św. Wojciecha w ramach festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. Podczas koncertu zaprezentowane zostały utwory pochodzącego z Rozbarku Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz pochodzącego z Radzionkowa księdza Idziego Ogiermana Mańskiego. Partie solowe wykonywał Tomasz Łykowski (baryton), a na organach grał Klaudiusz Jania. Koncert poprowadził dyrektor Filharmonii Śląskiej i kompozytor radzionkowskiego hejnału, Adam Wesołowski.
 
Tuż przed koncertem w przedsionku kościoła Ks. prob. Damian Wojtyczka oraz Burmistrz Gabriel Tobor, w obecności Weroniki Sitarz - Wiceprzewodniczącej Rady Miasta, odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą tragicznie zmarłemu w 1966 roku ks. Idziemu O. Mańskiemu.
 
 
 
 Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).