Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Głosowanie w konkursie “Laurka – dla Papieża Polaka”

18 maja, 2020

18 maja 1920 roku – znacząca data dla całego świata- rodzi się Karol Wojtyła- przyszły papież z Polski. Dziś 18 maja 2020 roku – świat świętuje 100 rocznicę urodzin Wielkiego świętego Papieża Polaka- jeden wiek, a tyle się wydarzyło…

W Radzionkowie też świętujemy, a wyjątkowe dzieci, z radzionkowskich przedszkoli, w tym trudnym czasie piszą autorskie wiersze i uczestniczą w konkursie „LAURKA –dla PAPIEŻA POLAKA”.

Prace dzieci w wieku przedszkolnym zostaną wpisane do szczególnej księgi, o nazwie: „BAJKOWA KSIĘGA PAMIĄTKOWA – MAŁYCH POETÓW Z RADZIONKOWA”, która jest własnością Przedszkola Nr 4 W Radzionkowie.

Jednak tylko jeden mały poeta zostanie nagrodzony tytułem i trofeum „małe piórko 2020”, który? To zależy od internautów, którzy zagłosują drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Głosowanie internautów rozpocznie się: 19.05.2020, a zakończy :31.05.2020.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 01.06.2020. na stronie internetowej przedszkola: www.bajka.radzionkow.pl - serdecznie zapraszamy do internetowego głosowania!

 

Do konkursu „Laurka –dla papieża Polaka” zakwalifikowało się 5 prac dzieci i rodziców.

Praca, która nie spełniała wymogów regulaminu, nie została ujęta w konkursie poetyckim: „LAURKA – DLA PAPIEŻA POLAKA”.

 

Prace zostały ponumerowane i są to numery dla kolejnych tytułów wierszy - laurek:

  • 1. „Żyrafa”
  • 2. „Policjant”
  • 3. „KAROL”
  • 4. „Przedszkolaki do Jana Pawła II”
  • 5. „MOJE MARZENIE”

(Uwaga! W wierszach dozwolona poetycka dowolność pisowni wyrazów).

                                  

Serdeczne podziękowanie dla „papieskiej piątki„ artystów, którzy swą twórczością chcieli uczcić tak wyjątkowy dzień 100 rocznicy urodzin świętego Polaka Papieża.

„Lolek”  (tak Karol Wojtyła był nazywany w dzieciństwie) też pisał wiersze…później, nie w przedszkolu, ale też w trudnych „domowych„ czasach. Pamiętajmy o polskich poetach i wielkich Polakach!

Zapraszam do tworzenia poezji, za rok nagroda „małe piórko 2021”-mam nadzieję ,w dobrym czasie.

 

Z pozdrowieniami z Przedszkola nr 4

Barbara Buchacz

 

Zgłoszone prace do konkursu

1.

2.

3.

4.

5.




Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).