Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Industriada 2020

24 września, 2020
plakat industriada 2020 z datą wydarzeniaIndustriada to święto Szlaku Zabytków Techniki i największy festiwal dziedzictwa przemysłowego, którego XI edycja odbędzie się już 26 września 2020 roku. Motywem przewodnim jest natura w przemyśle. W Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu o godzinie 10:00, zostanie uruchomiona zabytkowa parowa maszyna wyciągowa, która symbolicznie wprawi w ruch całe wydarzenie. Pełny program święta Szlaku Zabytków Techniki znajduje się na stronie internetowej: LINK . Jednym z punktów na szlaku zabytków jest Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Serdecznie zachęcamy do rezerwacji biletów. W programie zwiedzania m.in. warsztaty własnoręcznego formowania plecionek, projekcja filmu „Chleb”, wystawa „od ziarenka do bochenka”. Więcej szczegółowych informacji na temat programu oferowanego przez radzionkowskie muzeum można znaleźć na stronie: LINK. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wszystkie obiekty Szlaku Zabytków Techniki, biorące udział, zastosują się do wszelkich obostrzeń, które aktualnie będą obowiązywały w rejonie organizacji wydarzenia. Dodatkowo Koleje Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego zapewnią wszystkim uczestnikom wydarzenia bezpłatny transport. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą.
Mapka z legendą programu industriady 2020Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).