Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Informacja Burmistrza

01 czerwca, 2020
Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Państwo,
Kilka dni temu zniesiono w naszym kraju kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W przestrzeniach otwartych możemy poruszać się bez maseczek, powoli zaczynają funkcjonować restauracje i kawiarnie. Od 6 czerwca będą mogły działać w określonym reżimie sanitarnym kina, teatry i muzea. Życie powoli wraca do normy.
W związku z tym informuję, że począwszy od najbliższej środy tj. 3 czerwca, w pełnym zakresie działało będzie miejskie targowisko. Targ będzie otwarty z zachowaniem wszystkich procedur i środków bezpieczeństwa, wynikających z odpowiedniej ustawy oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego (maseczki, rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji).
Jednocześnie nadal apeluję do Państwa o odpowiedzialność i ostrożność. Na chwilę obecną w Radzionkowie mamy 58 osób u których stwierdzono wynik dodatni testu na obecność koronawirusa. Od początku epidemii takich osób było w naszym mieście 82. To współczynnik wielokrotnie wyższy niż w całej Polsce i na Śląsku. W naszym mieście wskaźnik zachorowań na 1000 mieszkańców wynosi 5,1. Dla porównania w Polsce jest to 0,62, a w Województwie Śląskim 1,8.
Dziś na terytorium całego kraju jest ponad 23.700 osób zakażonych. Gdyby przyjąć dane statystyczne z Radzionkowa dla całej Polski, to ta liczba wynosiła by ponad 203.800 chorych. Stawiam retoryczne pytanie: Czy wówczas były by znoszone restrykcje?
Sytuacja na Śląsku jest nadal trudna, dotyka to również naszego Miasta. Wiele nauczyliśmy się w okresie ostatnich miesięcy, wiele wiemy o tym , jak postępować, aby być odpowiedzialnym za siebie i zdrowie innych. Stąd mój gorący i stanowczy apel: Wymagajmy od siebie więcej niż wynika to z zaleceń i przepisów!
Korzystając z okazji życzę wszystkim dzieciom, tym młodszym i tym nieco starszym, dużo uśmiechu, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń.

 

Pozdrawiam każdego z Was!
Burmistrz Radzionkowa

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).