Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Informacja dla stowarzyszeń wpisanych do KRS

12 stycznia, 2022

Czerwony wykrzyknik na białym tleNowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu wprowadziła istotne zmiany w zakresie Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, które wiążą się z powstaniem nowych obowiązków po stronie fundacji oraz stowarzyszeń wpisanych do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). W związku z powyższym, każde stowarzyszenie wpisane do KRS podlega obowiązkowi zgłoszenia informacji o beneficjentach rzeczywistych i ich aktualizacji, co uniemożliwi przestępcom ukrycie swojej tożsamości w skomplikowanej strukturze korporacyjnej.

Publiczny charakter rejestru, pozwalający każdemu na nieodpłatny dostęp do informacji o beneficjentach rzeczywistych, zapewnia również większą kontrolę informacji przez społeczeństwo obywatelskie oraz przyczynia się do zwiększenia zaufania do rynku finansowego i uczestników obrotu gospodarczego.

Termin zgłoszenia informacji o beneficjentach upływa 31 stycznia br.

Zgłoszenia do rejestru dokonuje osoba ustawowo uprawniona do reprezentacji stowarzyszenia.

Więcej informacji znajduje się na poniższych stronach:

Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę crbr.podatki.gov.pl

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.