Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca “Mały Śląsk”

29 maja, 2023

MSW ubiegłym tygodniu swój jubileusz 50-lecia obchodził Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk". Zespół powstał w 1973 roku jako Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego "Radzionkowianie". Swoją obecną nazwę przyjął w 1991 roku, po objęciu nad zespołem patronatu artystycznego przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Śląsk" z Koszęcina. Obecnie "Mały Śląsk" liczy blisko 230 członków podzielonych na kilka kategorii wiekowych, od najmłodszych (7-latki) do najstarszych (grupa Reprezentacyjna - osoby dorosłe).

W repertuarze zespołu znajdują się tańce i pieśni ze wszystkich regionów Polski. "Mały Śląsk" dużo koncertuje w Polsce i za granicą. Wielokrotnie występował na festiwalach we Francji, Włoszech, Finlandii, Portugalii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Turcji, Hiszpanii i Niemczech, USA.

Galerie zdjęć z poszczególnych koncertów dostępne są na profilu Centrum Kultury "Karolinka".

Zdjęcia pochodzą z CKK.

 

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ

MŚ
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).