Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Koncert w Radzionkowie

07 września, 2023

Już w niedzielę, 10 września, o godzinie 18:00 odbędzie się kolejna odsłona festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną m.in. utwory pochodzącego z Radzionkowa księdza Idziego Ogiermana Mańskiego. Solistą będzie Tomasz Łykowski (baryton), na organach zagra Klaudiusz Jania.

Koncert poprowadzi dyrektor Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, kompozytor radzionkowskiego hejnału, Adam Wesołowski. Ponadto, w trakcie koncertu, zostaną wykonane utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, urodzonego w II poł. XVII wieku w Rozbarku, kompozytora i kapelmistrza.

W tym dniu zostanie także odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona tragicznie zmarłemu w 1966 roku ks. Idziemu O. Mańskiemu.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).