Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Konkurs kapsuła czasu

25 maja, 2020

W przyszłym miesiącu planujemy umieścić w płycie powstającego ciągle Rynku tzw. kapsułę czasu. Nawiążemy tym samym do dawnego zwyczaju, opowiadania w ciekawy sposób przyszłym pokoleniom o czasach, w którym przyszło nam żyć i współtworzyć nasze miasto. Wewnątrz kapsuły znajdą się więc, oprócz aktu erekcyjnego, zdjęcia współczesnego Radzionkowa, garść statystycznych informacji, kilka wydawnictw poświęconych naszemu miastu, wydane niegdyś monety o nominale 4 i 5 cidrów, itp.

Pragniemy zachęcić mieszkańców do włączenia się w akcję zapełnienia kapsuły, poprzez wysyłanie swoich zdjęć rodzinnych wraz z opisem. Dla przyszłych pokoleń ciekawe będą zapewne zdjęcia wykonane np. na tle domu, ulicy, bądź zrobione w ważnych dla rodziny momentach. Do wysyłania zdjęć zachęcamy także radzionkowskie organizacje pozarządowe. Pamiętajmy, że to co dla nas jest codziennością, dla przyszłych pokoleń będzie ciekawą historią.
Ogłaszamy również konkurs plastyczny oraz literacki pod tytułem: „Jak będzie wyglądał Radzionków za 50 lat”. Dlaczego za 50 lat? Bo w założeniu planujemy, że otwarcie kapsuły nastąpi w 2070 roku. Przesłane prace i zdjęcia zostaną utrwalone w sposób cyfrowy i nagrane na współczesnych nośnikach. Szczegóły przedsięwzięcia opisane są w poniższych regulaminach.

 

Regulamin konkursu plastycznego i literackiego

Klauzula informacyjna RODO konkurs

 

Regulamin przekazania zdjęć

Klauzula informacyjna RODO zdjęcia
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).