Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Licealiście w Warszawie

13 czerwca, 2023

LOW środę, 7 czerwca 2023 r. grupa uczniów z radzionkowskiego liceum uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Była to wycieczka programowa w ramach przedmiotu "wiedza o społeczeństwie". W ramach tego wyjazdu młodzież miała okazję zwiedzić Stare Miasto, zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także odwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania Sejmu wysłuchali prelekcji na temat organizacji pracy tego organu władzy ustawodawczej.

Była też okazja do spotkania z Posłem RP – panem dr Tomaszem Głogowskim, który podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami związanymi z pracą posła i opowiedział o procesie stanowienia prawa. Wyjazd ten pozwolił jego uczestnikom na poszerzenie wiedzy na temat polskiego parlamentaryzmu i został uznany za bardzo udany. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Posła Tomasza Głogowskiego i pracowników jego biura poselskiego, które było organizatorem tego wyjazdu.

 

 

Liceum

Liceum

Liceum
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).