Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Metrorower w Radzionkowie

06 lipca, 2024

rowerWzorem innych miast GZM-u, również w naszym mieście od 1 sierpnia będzie możliwość korzystania z „Metroroweru”. Na terenie naszego miasta będą działać 3 stacje, gdzie będzie można wypożyczyć lub oddać żółty metropolitalny jednoślad.

Stacje znajdują się przy ulicach Kużaja (między familokami na Hugonie), Knosały (przy Eko-Rynku) oraz na Placu Letochów.

Aby skorzystać z Metroroweru należy zarejestrować konto i doładować je lub podłączyć kartę płatniczą. Będzie to możliwe poprzez dwie aplikacje Nextbike oraz Transport GZM, a osoby posiadające średniookresowe i długookresowe bilety w komunikacji GZM będą mogły bezpłatnie przez 60 minut dziennie korzystać z usługi.

Cennik oraz szczegółowe informacje na temat systemu znajdują się na stronie https://metrorower.transportgzm.pl/

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).