Sobota, 27 maja 2023r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Pokaż menu

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza

07 września, 2022

Już trzy lata temu ONZ ustanowił 7 września Międzynarodowym Dniem Czystego Powietrza dla błękitnego nieba. Głównym celem ONZ przy tym przedsięwzięciu było podniesienie świadomości społecznej, że czyste powietrze jest ważne dla zdrowia, produktywności, gospodarki i środowiska. Ale także wykazanie ścisłego związku między jakością powietrza a innymi wyzwaniami środowiskowymi i rozwojowymi, takimi jak – przede wszystkim – zmiana klimatu i globalne cele zrównoważonego rozwoju.

Gmina Radzionków w ostatnich latach prężnie działa i udziela dotacji gminnych mieszkańcom na wymianę kotłów węglowych tzw. kopciuchów, oraz pomaga w pozyskaniu dofinansowania z programu wojewódzkiego "Czyste Powietrze".
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).