Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Obchody 3 Maja

03 maja, 2020

Szanowni Mieszkańcy Radzionkowa,
Dziś kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wybuchu III Powstania Śląskiego, ale jakże inna niż zazwyczaj, forma jej świętowania. Po raz pierwszy, jako burmistrzowi, przyszło mi samotnie stać na pustym placu wokół Pomnika Powstańców Śląskich. Od wielu lat, właśnie w tym miejscu, licznie gromadziły się poczty sztandarowe, dzieci i młodzież, wojsko, harcerze oraz liczne organizacje pozarządowe. Byliśmy tam zawsze wszyscy razem. Dziś też wierzę, że jesteśmy razem, że tworzymy wspólnotę, choć w zupełnie innej formie. Liczne wiązanki kwiatów, dziś zastąpiła jedna symboliczna, którą złożyłem w imieniu wszystkich mieszkańców Radzionkowa.

Dziękuję wszystkim, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do obchodów tegorocznego 3 Maja: Stowarzyszeniu Żołnierzy Radiotechników „Radar” z płk Wojciechem Bonczkiem na czele, Szkole Podstawowej nr 4, orkiestrze, organizacjom pozarządowym, harcerzom, pocztom sztandarowym. Wierzę, że wkrótce wszystko wróci do normy, że już w dniu 11 listopada, licznie stawimy się w tym wyjątkowym dla naszej lokalnej społeczności miejscu.

Życzę wszystkim Państwu udanego świętowania w gronie najbliższych oraz dużo zdrowia w tym wyjątkowym i trudnym dla nas wszystkich czasie.

 

Z poważaniem
Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).