Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

22 października, 2021

Baner zapraszający na obchodyBurmistrz Miasta Radzionków zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Program uroczystości zapowiada się następująco:

11 listopada
  9:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wojciecha.
10:30 – Uroczyste składanie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Śląskich (Forum Miejskie – Plac Letochów).

Imprezy towarzyszące:
11 listopada
18:00 - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” z gościnnym udziałem Chóru „Halka" z Piekar Śląskich w Centrum Kultury „Karolinka". Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie centrum.

14 listopada
17:00 - Gala imprezy społeczno – kulturalnej „Przidom do nos po niyszporach” w Centrum Kultury „Karolinka”. Wstęp wolny.

20 listopada
9:00 - Mistrzostwa Radzionkowa w Piłce Nożnej Halowej z okazji Dnia Niepodległości w hali sportowej MOSiR.

Plakat Narodowe Święto Niepodległości

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.