Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

22 kwietnia, 2024

3 majaBurmistrz Miasta Radzionków zaprasza na obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wybuchu III Powstania Śląskiego.

Program uroczystości:
12:00 Uroczyste podniesienie flagi państwowej na płycie Eko-Rynku.

10:00 Msza Święta w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Wojciecha.
11:30 Składanie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na terenie Forum Miejskiego przy Placu Letochów.
14:30 Harcerski piknik z okazji 100-lecia harcerstwa w Radzionkowie na Księżej Górze. W programie: gra terenowa, marsz na orientację, animacje dla dzieci oraz ognisko.

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.