Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

27 listopada, 2023

odsłonięcie tablicy pamiątkowej30 listopada br. minie równe 60 lat od momentu katastrofy na Kopalni „Radzionków”, w której wielu górników straciło życie lub doznało poważnego uszczerbku na zdrowiu. Z tej okazji, w piątek 1 grudnia, na terenie Miniskansenu Górniczego przy ul. Nałkowskiej, o godz. 9.00 zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa.

Wszystkich, którzy pamiętają tamte dramatyczne wydarzenia, zwłaszcza naocznych świadków, rodziny poszkodowanych, ale także całą brać górniczą, w imieniu Burmistrza Miasta Radzionków oraz Klubu Emerytów Górniczych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).