Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Program “Czyste powietrze”

25 stycznia, 2023

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta Radzionków działa punkt konsultacyjno-informacyjny ogólnopolskiego Programu „Czyste Powietrze”. Punkt mieści się w Referacie Ochrony Środowiska (ul. Kużaja 17, budynek PGK) , gdzie mieszkańcy mogą aplikować o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego - bez konieczności samodzielnego składania wniosku przez internet czy wizyty w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach.

Osoby zainteresowane dotacją z Programu "Czyste Powietrze" powinny skontaktować się z Referatem Ochrony Środowiska UM Radzionków (nr tel. 32 388 71 59) w celu umówienia spotkania i przygotowania wniosku. Jednocześnie mieszkańcy przed umówionym spotkaniem proszeni są o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego danych, które będą niezbędne do przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz o podpisanie stosownych oświadczeń, co znacznie ułatwi obsługę. Wnioski złożone przez mieszkańców w punkcie są przekazywane do WFOŚiGW w Katowicach, gdzie następuje ich ocena i decyzja o udzieleniu dotacji.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi zasadami Programu obowiązującymi od dnia 3 stycznia 2023 r.

Poniżej przydatne informacje:

https://www.wfosigw.katowice.pl/wymagane-dokumenty-2.html

https://www.wfosigw.katowice.pl/index.php

https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).