Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

program “Metropolitalne Łąki Kwietne”

07 maja, 2021

logo Górnośląsko - Zagłębiowskiej MetropoliiGórnośląsko - Zagłębiowska Metropolia zaprasza do składania deklaracji przystąpienia do programu Metropolitalne Łąki Kwietne. Uczestnikami w Programie mogą być wyłącznie osoby fizyczne lub organizacje pozarządowe, które reprezentowane będą przez zgłaszających do udziału.
Realizacja Programu odbywać się będzie poprzez organizację warsztatów na obszarach gmin znajdujących się w granicach administracyjnych GZM. Warsztaty przeprowadzane będą w dwóch możliwych do wyboru wariantach, określonych przez zgłaszających w składnych deklaracjach udziału:

1) Wariant I zakłada jednorazowe warsztaty teoretyczne, w ramach których uczestnicy będą nabywać podstawową wiedzę z wysiewu łąk kwietnych, zasad przygotowania terenu pod wysiew, doboru odpowiedniej mieszanki nasion oraz utrzymania łąki kwietnej we właściwej kondycji. Dodatkowo warsztaty uzupełnione będą w informacje o ekologicznych właściwościach łąk kwietnych oraz funkcji jakie pełnią w ekosystemach miejskich i wiejskich. Uczestnicy, którzy zdecydują się wyłącznie na warsztaty w tym wariancie będą mieli możliwość wyboru wersji on-line.

2) Wariant II zakłada jednorazowe warsztaty w pełnym zakresie jak w wariancie I wraz z rozszerzeniem ich o zajęcia praktyczne, na których uczestnicy pod nadzorem koordynatora samodzielnie będą wysiewali łąki kwietne na uprzednio przygotowanym terenie.
Warsztaty w wariancie II będą mogły się odbyć wyłącznie na nieruchomościach gruntowych lub ich częściach będących we władaniu uczestnika warsztatów, który będzie uprawniony do zawarcia porozumienia o użyczenie GZM terenu na realizację Programu – zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 3 do Regulaminu.

Więcej szczegółów, w tym regulamin i deklaracja przystąpienia znajdują się na stronie bip.metropoliagzm.pl
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).