Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Przebudowa budynku po byłej Restauracji „U Blachuta”

21 lutego, 2023

Trwa przebudowa budynku po byłej Restauracji „U Blachuta” i jego adaptacja na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od początku robót, czyli od października 2022 roku wymieniono już między innymi stropy pomiędzy piętrami, zakończono prace fundamentowe w piwnicach oraz wymieniono pokrycia dachu nad salą wypożyczalni. Wybudowano również antresolę.

Obecnie kontynuowane są prace budowlane, powstaje klatka schodowa, wznoszone są nowe ściany oraz przygotowywane są otwory pod montaż stolarki okiennej. Zakończenie robót planowane jest na czerwiec 2024 roku.
Po otwarciu w tym miejscu jednej nowoczesnej placówki bibliotecznej, zlikwidowane zostaną dwie obecne siedziby MBP czyli przy ul. Knosały na tzw. pawilonach oraz przy ul. Kużaja 19.   
Łączny koszt inwestycji to około 5,5 mln zł, z czego prawie 2,3 mln Gmina Radzionków pozyskała z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).