Czwartek, 6 sierpnia 2020r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana
Pokaż menu

Przebudowa ul. Gajdasa w Radzionkowie

28 lipca, 2020

Kilka dni temu podpisano umowę na gruntowną przebudowę ulicy Gajdasa, która będzie prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Termin realizacji zadania upływa wraz z końcem maja 2021 roku, przy czym w roku 2020 zostanie przebudowany chodnik. Remontem zajmie się firma HUCZ Sp z o.o. z siedzibą w Boronowie. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 966 000,00 zł. 50% finansowania inwestycji pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych, a kolejne 50%, jako wkład własny, z dotacji celowej z Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii w ramach programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” oraz programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).