Czwartek, 2 grudnia 2021r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Przebudowa ul. Marii Dąbrowskiej

21 października, 2021

Rozpoczęła się realizacja I etapu zadania pn. "Przebudowa ul. Marii Dąbrowskiej w Radzionkowie". W ramach tego etapu prac powstanie zbiornik retencyjny na potrzeby odprowadzenia wód deszczowych z ul. Marii Dąbrowskiej. Termin wykonania planowany jest na 30 listopada. Zamówienie finansowane jest z dotacji celowej udzielonej przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności”.

II etap prac to przebudowa ulicy wraz z budową kanalizacji deszczowej, oświetleniem ulicznym, kanałem technologicznym, oznakowaniem pionowym i poziomym oraz przebudową sieci elektroenergetycznej. Prace będą prowadzone na odcinku od płyt betonowych do skrzyżowania z ul. Nieznanego Żołnierza. W chwili obecnej trwa badanie i ocena ofert złożonych przez Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).