Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Radzionkowska Barbórka

01 grudnia, 2020

logo BarbórkaW najbliższy piątek Barbórka. W tym roku, ze względu na obostrzenia pandemiczne będzie miała nieco skromniejszy wymiar. Wczesnym porankiem mieszkańców obudzą dźwięki górniczej orkiestry, o godzinie 8.30 w kościele Św. Wojciecha zostaną odprawione godzinki do Św. Barbary, a o godz. 9.00 msza św. w intencji górniczej braci. Po mszy, około godziny 10.30 zostaną złożone kwiaty w kaplicy Św. Barbary na terenie mini skansenu przy ul. Nałkowskiej.

Górników i górniczych emerytów – mieszkańców Radzionkowa, którzy brali udział w barbórkowym spotkaniu organizowanym przez Urząd Miasta Radzionków i Klub Emerytów Górniczych, zapraszamy w tym roku po odbiór płyty pt. „Radzionkowska Barbórka”. Na płycie znajduje się 13 utworów grywanych na górniczych biesiadach w wykonaniu orkiestry dętej Power of Wind. Płyty będą wydawać członkowie Klubu Emerytów Górniczych w godzinach od 11.30 do 13.30 przy Centrum Kultury „Karolinka”.

 

okładka płyty "Radzionkowska Barbórka"
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).