Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Rajza na Trójkąt Trzech Cesarzy i nie tylko …

08 listopada, 2022

Rajza "Operacja Trójkąt"Stowarzyszenie „Cidry na Kole” w dniu 11 listopada br., zaprasza na rowerową "Operację Trójkąt". Będzie to rajza do "Trójkąta Trzech Cesarzy”. Data wycieczki nie jest przypadkowa, bowiem w tym dniu, przed 104 laty, zakończyła się I Wojna Światowa, a w raz z nią przestał istnieć trójstyk trzech wielkich cesarstw europejskich: Prus, Rosji i Austro-Węgier. Miejsce u zbiegu rzek, w którym Biała Przemsza łączy się z Czarną Przemszą i płyną dalej już jako Przemsza - do 1914 roku stanowiło europejską atrakcję. Bywało, że do tego ważnego historycznego "trójkąta" podróżowało wiele tysięcy turystów tygodniowo. Obecnie znajduje się tam Obelisk Pamięci o dawnym podziale Europy i jej zjednoczeniu.

Oprócz Trójkąta Trzech Cesarzy objedziemy m.in. trzy malownicze sosnowieckie szlaki rowerowe: "Dawnego Pogranicza", "Czarnego Morza" i "Lasu Zagórskiego" oraz zbiorniki wodne: Pogoria w Dąbrowie Górniczej i jezioro Rogoźnik.

Długość trasy liczy niespełna 90 km i wiedzie utwardzonymi drogami. Jak zwykle, pojedziemy w tempie dostosowanym do najwolniejszego uczestnika.

Szczegółowe informacje i zapisy - pod nr tel. 607-850-244 lub 507-341-716 do 9 listopada br.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).