Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Remont kładki komunikacyjnej

13 lipca, 2023

kładkaTrwa remont kładki komunikacyjnej, która stanowi połączenie okolic kościoła Św. Wojciecha z radzionkowskim cmentarzem. Remontowana kładka biegnie nad torami linii kolejowych nr 131 oraz nr 145.

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie dokumentacji projektowej, oczyszczenie przestrzeni podmostowej, uzupełnienie wymytych skarp, naprawy powierzchniowe podpór i płyty pomostu, zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej, wymianę blach gzymsowych, zabezpieczenie antykorozyjne balustrad wraz z ich oczyszczeniem, montaż osłon przeciwpożarowych oraz naprawę nawierzchni asfaltowej. Trwająca obecnie przebudowa linii kolejowych prowadzona przez PKP i wyłączenie z użycia części torów, jest najlepszą okazją do przeprowadzenia w sposób bezpieczny prac na kładce. Planowany termin zakończenia remontu to III kwartał przyszłego roku, a jego koszt to ponad 820.000 zł. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

 

 

linia kolejowa131

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).