Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

Remont ronda im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

29 lipca, 2020

Informujemy, że od 3 sierpnia 2020 r. Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach rozpocznie roboty związane z remontem opaski z kostki granitowej na Rondzie im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Rojcy, w związku z czym planuje wprowadzić zmianę organizacji ruchu.

Prace prowadzone będą z podziałem na stronę zachodnią oraz wschodnią ronda z zamknięciem wlotów ul. Sikorskiego oraz ul. Artura, pod całodobowo prowadzonym ruchem wahadłowym (sygnalizacja świetlna) na wlotach ul. Kużaja i ul. Zofii Nałkowskiej.

W związku z zamknięciem wlotu ul. Sikorskiego, zmianie ulegnie przebieg linii autobusowej nr 17. Kursować ona będzie dwukierunkowo ulicami ks. Pawlaka, Skotnicką, Sikorskiego. Tymczasowy przystanek „Rojca Nieznanego Żołnierza” zlokalizowany będzie przy ul. ks. Pawlaka. Godziny kursów nie ulegną zmianie.

W dniu 15 sierpnia 2020r. z uwagi na zamknięcie ul. Ks. Pawlaka (odpust parafialny) nastąpi przerwa w pracach budowlanych i przywrócenie ruchu docelowego (za wyjątkiem otwarcia wlotu ul. Artura). W dniu 16 sierpnia ponownie nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu z objazdem poprzez ul. Ks. Pawlaka.

Zmianie ulegnie również trasa linii autobusowej nr 94 w kursach do Rojcy z nawrotem na rondzie. Zostanie ona skrócona do przystanku „Radzionków Targowisko”, gdzie odbywać się będą wyrównawcze postoje między kursami. Włączenie w aktualny rozkład odbywać się będzie od przystanku „Radzionków Rynek I”. W związku z powyższym wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy w dni robocze z nauką szkolną i w dni wolne od pracy. W dni robocze bez nauki szkolnej rozkład nie ulega zmianie.

Rozkład jazdy dostępny na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzanych zmian organizacji ruchu.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).