Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Remonty w Szkole Podstawowej nr 1

11 września, 2020

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Knosały 16, podczas wakacji wykonano kilka remontów. Generalny remont został wykonany w świetlicy szkolnej, w której od godziny 7.00 do 16.30 zapewnia się opiekę uczniom, proponując różnorakie zajęcia. Gruntowny remont pomieszczeń, łącznie z wymianą podłogi, został wykonany wykorzystując środki finansowe szkoły zaplanowane na inwestycje w roku szkolnym 2019/2020. Koszt remontu to 17.900 zł.
W salach nr 18 i nr 19 na pierwszym piętrze szkoły, w których uczą się pierwszoklasiści wymieniono instalację elektryczną. Wymiana ta była sfinansowana w całości z funduszy pochodzących od Organu Prowadzącego Szkołę - Gminy Radzionków. Sale zostały po wymianie instalacji kompleksowo odmalowane. Koszty tej inwestycji to około 53.500 tysięcy złotych.

Remont zaplecza sportowo-sanitarnego oddanego do użytku od 01.09.2020 to inwestycja całkowicie sfinansowana przez Gminę. Od nowego roku szkolnego uczniowie korzystający z gruntowanie odmalowanej sali gimnastycznej, na zajęciach wychowania fizycznego mają możliwość skorzystania z sanitariatów oraz dwóch szatni, a nauczyciele z magazynu sprzętu sportowego. Koszt remontu zaplecza sanitarno-sportowego to 420.000 zł.
Wszystkie te inwestycje podniosły jakość funkcjonowania oraz estetykę i jakość wykończenia pomieszczeń placówki.

Źródło http://sp1radzionkow.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/407101/dyrektor_szkoly_informuje

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).