Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka

Rozstrzygnięcie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

07 lipca, 2023

Aktywne miastaMiasto Bydgoszcz, jako organizator Ogólnopolskiego Konkursu Rowerowa Stolica Polski ogłosiło wyniki klasyfikacji. Kolarze "wykręcający" kilometry dla Radzionkowa przejechali łącznie 17 027,27 kilometrów. Wynik ten uplasował nas na 50 pozycji wśród 90 gmin.

W prowadzonej w ramach naszego miasta klasyfikacji najwięcej kilometrów przejechali:

W kategorii kobiet:
1. Sybilla Witkowska - 369,23 km
2. Joanna Pawlus - 334,46 km
3. Patrycja B. - 326,53 km

W kategorii mężczyzn:
1. Adam Piontek - 1841,67 km
2. Mariusz Baron - 1379,17 km
3. Tomasz Ćwienczek - 1233,35 km

Wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom wewnątrzmiejskiej rywalizacji gratulujemy wyników. Niebawem skontaktujemy się ze zwycięzcami i zaprosimy po odbiór nagród.

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.