Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Śląska Akademia Senior@

21 października, 2020

Fundacja Partycypacji Społecznej zachęca seniorów (65+) do wzięcia udziału w darmowych szkoleniach komputerowych. Dziesięcioosobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Dowiadują się też, co można zyskać dzięki e-receptom, a także jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki czy dokonywać zakupów przez internet z dostawą do domu.

Seniorzy poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messenger i WhatsApp), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań.

Co można zyskać? 

-  Praktyczne, nowe umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu.

- Certyfikat udziału w projekcie,

- Grupowe działania animacyjne,

- Tablet na własność.

Kto może wziąć udział?

- Osoby, które ukończyły 65 rok życia,

- zamieszkujące na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu (lista gmin: www.cyfrowy-slask.com ), 

-posiadające dostęp do sprzętu umożliwiającego realizację szkoleń zdalnych.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej wprowadziła możliwość odbywania szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc tym samym naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 577 888 627 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji. W trakcie rozmowy z koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami). Wypełnione dokumenty należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać do Biura Fundacji w Chorzowie w wersji papierowej. Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem. Zainteresowani otrzymują informację zwrotną. Liczba miejsc jest ograniczona.

plakat Śląska Akademia Seniora
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).