Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Pokaż menu

Śląska Akademia Senior@

21 października, 2020

Fundacja Partycypacji Społecznej zachęca seniorów (65+) do wzięcia udziału w darmowych szkoleniach komputerowych. Dziesięcioosobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Dowiadują się też, co można zyskać dzięki e-receptom, a także jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki czy dokonywać zakupów przez internet z dostawą do domu.

Seniorzy poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messenger i WhatsApp), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań.

Co można zyskać? 

-  Praktyczne, nowe umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu.

- Certyfikat udziału w projekcie,

- Grupowe działania animacyjne,

- Tablet na własność.

Kto może wziąć udział?

- Osoby, które ukończyły 65 rok życia,

- zamieszkujące na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu (lista gmin: www.cyfrowy-slask.com ), 

-posiadające dostęp do sprzętu umożliwiającego realizację szkoleń zdalnych.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej wprowadziła możliwość odbywania szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc tym samym naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 577 888 627 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji. W trakcie rozmowy z koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami). Wypełnione dokumenty należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać do Biura Fundacji w Chorzowie w wersji papierowej. Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem. Zainteresowani otrzymują informację zwrotną. Liczba miejsc jest ograniczona.

plakat Śląska Akademia Seniora
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).