Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Słowo Burmistrza

29 czerwca, 2020
Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Państwo,
Dzisiaj pierwszy dzień letnich wakacji. Pozwólcie więc, że z tego miejsca podziękuję nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za wytężoną pracę w ostatnich miesiącach. Dzięki współpracy wszystkich środowisk, wprowadzone decyzją Rady Ministrów zdalne nauczanie, na terenie naszego miasta okazało się skuteczne i efektywne. Gratulując uczniom odniesionych sukcesów w zakończonym roku szkolnym, życzę wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym roku nie będzie działało kąpielisko na Księżej Górze. Podobną decyzję, podyktowaną obostrzeniami sanitarnymi, podjęło wiele okolicznych samorządów. Zachęcam do śledzenia stron internetowych MOSiR-u, „Karolinki” oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, na których na bieżąco publikowana będzie oferta zajęć i imprez adresowanych do radzionkowskich dzieci i młodzieży.
Jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, to na chwilę obecną na terenie Radzionkowa mamy 8 osób u których stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (od początku epidemii takich osób było 91). Jako samorząd staramy się powoli i w miarę możliwości prawnych przywracać normalne funkcjonowanie miejskich jednostek organizacyjnych. W zeszłym tygodniu, otrzymaliśmy promesę inwestycyjną, w ramach tzw. Tarczy dla samorządów 4.0, na kwotę 2 313 972 zł. Obecnie czekamy na szczegółowe wytyczne odnośnie wykorzystania obiecanych nam środków.
Po raz kolejny apeluję do Państwa o ostrożność i odpowiedzialność. Korzystajmy nadal z maseczek i płynów do dezynfekcji, a tam gdzie to wymagane zachowujmy tzw. „dystans społeczny”. Życząc wszystkim dużo zdrowia, pozdrawiam serdecznie.

Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).