Piątek, 3 lipca 2020r. | Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza
Pokaż menu

Słowo Burmistrza

29 czerwca, 2020
Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0 Radzionków / Marfryd6360 - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 3.0

Szanowni Państwo,
Dzisiaj pierwszy dzień letnich wakacji. Pozwólcie więc, że z tego miejsca podziękuję nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za wytężoną pracę w ostatnich miesiącach. Dzięki współpracy wszystkich środowisk, wprowadzone decyzją Rady Ministrów zdalne nauczanie, na terenie naszego miasta okazało się skuteczne i efektywne. Gratulując uczniom odniesionych sukcesów w zakończonym roku szkolnym, życzę wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym roku nie będzie działało kąpielisko na Księżej Górze. Podobną decyzję, podyktowaną obostrzeniami sanitarnymi, podjęło wiele okolicznych samorządów. Zachęcam do śledzenia stron internetowych MOSiR-u, „Karolinki” oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, na których na bieżąco publikowana będzie oferta zajęć i imprez adresowanych do radzionkowskich dzieci i młodzieży.
Jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, to na chwilę obecną na terenie Radzionkowa mamy 8 osób u których stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa (od początku epidemii takich osób było 91). Jako samorząd staramy się powoli i w miarę możliwości prawnych przywracać normalne funkcjonowanie miejskich jednostek organizacyjnych. W zeszłym tygodniu, otrzymaliśmy promesę inwestycyjną, w ramach tzw. Tarczy dla samorządów 4.0, na kwotę 2 313 972 zł. Obecnie czekamy na szczegółowe wytyczne odnośnie wykorzystania obiecanych nam środków.
Po raz kolejny apeluję do Państwa o ostrożność i odpowiedzialność. Korzystajmy nadal z maseczek i płynów do dezynfekcji, a tam gdzie to wymagane zachowujmy tzw. „dystans społeczny”. Życząc wszystkim dużo zdrowia, pozdrawiam serdecznie.

Gabriel Tobor
Burmistrz Radzionkowa
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).