Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Spis rolny

23 lipca, 2020

Najbliższy Powszechny Spis Rolny przeprowadzony będzie w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 roku.

Spis rolny będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych:

- osób fizycznych ( gospodarstwach indywidualnych),

- osób prawnych,

- jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej.

 

Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:

- samospis na stronie internetowej GUS i spisu rolnego

- odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzonym przez rachmistrza telefonicznego,

- odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne.

 

W spisie będą zbierane dane, dotyczące m.in.: osoby kierującej gospodarstwem rolnym, położenia gospodarstwa na obszarach o ograniczeniach naturalnych, osobowości prawnej, typu własności użytków rolnych, produkcji ekologicznej, rodzaju użytkowanych gruntów, powierzchni zasiewów według upraw, powierzchni nawadnianej, zużycia nawozów mineralnych i organicznych, pogłowia zwierząt gospodarskich według grup wiekowo-użytkowych, rodzaju budynków gospodarskich, a także wkładu pracy w gospodarstwo rolne użytkownika i członków gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych.

Więcej informacji

 

Ustawa z 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 roku reguluje zakres, formę i tryb przeprowadzenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego spisu rolnego oraz zakres, formę i tryb prac związanych z przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych zapewnia ustawa. Przekazane informacje są agregowane, tak by nie była możliwa identyfikacja poszczególnych osób i gospodarstw rolnych. Ich analiza pozwoli na zaplanowanie środków finansowych na inwestycje lokalne i ogólnokrajowe.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).