Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

Spotkanie z Ekodoradcą

19 maja, 2023

EkodoradcaWydział Ekologii, Referat Ochrony Środowiska w ramach projektu „LIFE Śląskie. Przywracamy błękit” zachęca mieszkańców Gminy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji u Ekodoradcy.

Ekodoradca służy pomocą w doborze nowego źródła ciepła, tłumaczy procedury administracyjne związane z wymianą kotła i pozyskaniem dofinansowania na ten cel, wspomaga mieszkańców w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków na wymianę kotłów oraz udziela informacji w zakresie dostępnych dotacji na wymianę źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków. Podczas konsultacji będzie można również pozyskać ogólne informacje na temat programów nieobsługiwanych przez gminę tj: Mój Prąd czy Moje Ciepło, oraz o obowiązkach wynikających z przepisów Prawa Ochrony Powietrza: Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i Certyfikatów Energetycznych.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Radzionków na bezpłatne konsultacje z Ekodoradcą w budynku Urzędu Miasta Radzionków przy ul. Męczenników Oświęcimia 42 (sala szkoleniowa poziom -1). Ekodoradca będzie dostępny w godzinach od 7:00 do 15:00 w czwartek 25 maja.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Ekodoradcą:
Tel. 32 388-71-59
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto w godzinach 8:00 - 10:00 dostępny na miejscu będzie również pracownik Gminnego Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze.

 

Ekodoradca
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).