Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Turniej Szachowy “Ciderlato”

26 lipca, 2023

22 lipca 2023 roku odbyła się kolejna edycja corocznego turnieju szachowego CIDERLATO. Spotkanie poprowadził Rudolf Sobczyk. Turniej został rozegrany jako otwarty dla wszystkich zawodników. Udział wzięło 36 szachistów w wieku od 6 do 83 lat. Nagrody otrzymali najlepsi szachiści w trzech grupach (dzieci do 10 lat, do 15 lat oraz w kategorii open), jednak uczestnicy mierzyli się ze sobą bez względu na wiek. Połączenie juniorów i seniorów w jedną grupę okazało się mieć wiele korzyści, zarówno szachowych, jak i wychowawczych. Radość z rywalizacji łączyła graczy po obu stronach szachownicy.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim, po 7 rund i z czasem gry P-15 (kwadrans na całą partię dla każdego szachisty). Pojawili się stali bywalcy turniejów szachowych w Radzionkowie: Kazimierz Tchórzewski, Jan Plotecki, Henryk Duzdowski, Marek Wieczorek, Wiktor Panczyszyn i Agata Binkowska.

Pan Marek Wieczorek, najstarszy spośród uczestników, w imponującym stylu zdobył 6,5 pkt i zwyciężył w turnieju bez żadnej porażki. Drugie miejsce wywalczyła Agata Binkowska (6 pkt), a trzecie Wiktor Panczyszyn (5,5 pkt). Kazimierz Tchórzewski, Henryk Duzdowski oraz Mariusz Gołda uzyskali po 5 punktów, podobnie jak Stanisław Romanowski —  10-latek z Bytomia, zdobywca ósmego miejsca w kategorii open i głównej nagrody w kategorii do lat 10.

Najmłodszą zawodniczką turnieju była 6-letnia Alicja Ziemann. Najlepszy spośród mieszkańców Radzionkowa okazał się Henryk Duzdowski, podczas gdy Filip Ziemann i Piotr Frej zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach (odpowiednio w kategorii do 10 i 15 lat).

Poniżej klasyfikacja uczestników w poszczególnych grupach.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).